Days Out, currently have 8000 attractions listed and over 1000 discount vouchers throughout the year.

SCDL Week 4 Table & Results

Darts Corner - Specialist UK Dart Shop
SCDL Week 4 Table & Results
Darts Corner - UK Darts Superstore

  Team Played Wins Loses Total
Premier Division          
  Five Bells (Eysnford) 3 3 0 60
  St Edith Club ‘A’ 3 2 1 55
  Five Bells (Chelsfield) 4 1 3 49
  Dunton Green S.C. ‘C’ 3 3 0 46
  Beech Tree (St Mary’s Cray) 4 2 2 46
  The Five Bells ‘B’ (Seal) 3 1 2 40
  Orpington R.B.L. ‘A’ 3 1 2 37
  Kings Arms ‘B’ (Shoreham) 3 2 1 36
  Dunton Green S.C. ‘B’ 2 0 2 18
  Westerham Sports Assn ‘A’` 2 0 2 18
           
Results: Westerham Sports Assn ‘A’` 7 Five Bells (Eysnford) 20  
  St Edith Club ‘A’   Dunton Green S.C. ‘B’    
  Orpington R.B.L. ‘A’ 10 Dunton Green S.C. ‘C’ 17  
  The Five Bells ‘B’ (Seal) 19 Beech Tree (St Mary’s Cray) 8  
  Five Bells (Chelsfield) 11 Kings Arms ‘B’ (Shoreham) 16  
           
A Division          
  Bulls Head (Pratts Bottom) 4 4 0 25
  Cricketers (Orpington) 4 2 2 23
  Five Bells ‘A’ (Seal) 4 3 1 20
  Dunton Green S.C. ‘A’ 4 1 3 19
  Rose & Crown ‘A’ (Halstead) 3 2 1 14
  Westerham Sports Assn ‘B’ 3 2 1 14
  Woodman ‘A’ (Otford) 4 0 4 14
  Leigh R.B.L. ‘B’ 3 2 1 13
  Blundells ‘A’ (Squash Club) 3 1 2 11
  Woodman ‘B’ (Otford) 4 1 3 9
           
Results: Blundells ‘A’ (Squash Club) 4 Five Bells ‘A’ (Seal) 5  
  Bulls Head (Pratts Bottom) 6 Leigh R.B.L. ‘B’ 3  
  Woodman ‘B’ (Otford) 6 Woodman ‘A’ (Otford) 3  
  Rose & Crown ‘A’ (Halstead) 5 Cricketers (Orpington) 4  
  Dunton Green S.C. ‘A’ 4 Westerham Sports Assn ‘B’ 5  
           
B Division          
  Stanhope Arms 3 3 0 23
  The Bell (Kemsing) 3 3 0 22
  Leigh R.B.L. ‘A’ 3 2 1 21
  Cock Inn (Halstead) 4 1 3 20
  George & Dragon (Tonbridge) 3 2 1 19
  Blundells ‘B’ (Squash Club) 4 2 2 18
  Three Horshoes ‘A’ 4 0 4 16
  Anchor ‘A’ 3 1 2 15
  Three Horseshoes ‘B’ (Halstead) 3 1 2 11
           
Results: The Bell (Kemsing)   BYE    
  Three Horseshoes ‘B’ (Halstead) 3 Anchor ‘A’ 8  
  Cock Inn (Halstead) 4 George & Dragon (Tonbridge) 7  
  Stanhope Arms 8 Three Horshoes ‘A’ 3  
  Leigh R.B.L. ‘A’ 10 Blundells ‘B’ (Squash Club) 1  
           
C Division          
  St Ediths Club ‘B’ 3 3 0 24
  Miners Arms 4 2 2 21
  Anchor ‘B’ 4 1 3 20
  Blundells ‘C’ (Squash Club) 3 2 1 17
  Rose & Crown ‘B’ (Halstead) 3 1 2 16
  White Horse (Sundridge) 4 1 3 14
  Kings Arms ‘A’ Shoreham) 2 1 1 12
  Orpington R.B.L. ‘B’ 1 1 0 8
           
Results: Kings Arms ‘A’ Shoreham) 7 Rose & Crown ‘B’ (Halstead) 4  
  BYE   BYE    
  White Horse (Sundridge) 3 Orpington R.B.L. ‘B’ 8  
  Miners Arms 3 St Ediths Club ‘B’ 8  
  Anchor ‘B’ 5 Blundells ‘C’ (Squash Club) 6