Days Out, currently have 8000 attractions listed and over 1000 discount vouchers throughout the year.

SCDL Week 5 Table & Results

Darts Corner - Specialist UK Dart Shop
SCDL Week 5 Table & Results
Darts Corner - UK Darts Superstore

  Team Played Wins Loses Total
Premier Division          
  Five Bells (Eysnford) 4 4 0 80
  St Edith Club ‘A’ 4 3 1 77
  Dunton Green S.C. ‘C’ 4 4 0 61
  Beech Tree (St Mary’s Cray) 5 3 2 61
  Five Bells (Chelsfield) 5 1 4 61
  The Five Bells ‘B’ (Seal) 4 1 3 52
  Orpington R.B.L. ‘A’ 4 2 2 51
  Kings Arms ‘B’ (Shoreham) 4 2 2 43
  Dunton Green S.C. ‘B’ 3 0 3 31
  Westerham Sports Assn ‘A’` 3 0 3 23
           
Results: Five Bells (Eysnford) 20 Kings Arms ‘B’ (Shoreham) 7  
  Beech Tree (St Mary’s Cray) 15 Five Bells (Chelsfield) 12  
  Dunton Green S.C. ‘C’ 15 The Five Bells ‘B’ (Seal) 12  
  Dunton Green S.C. ‘B’ 13 Orpington R.B.L. ‘A’ 14  
  Westerham Sports Assn ‘A’` 5 St Edith Club ‘A’ 22  
           
A Division          
  Cricketers (Orpington) 5 3 2 29
  Bulls Head (Pratts Bottom) 5 4 1 28
  Five Bells ‘A’ (Seal) 5 4 1 26
  Dunton Green S.C. ‘A’ 5 1 4 22
  Rose & Crown ‘A’ (Halstead) 4 3 1 20
  Leigh R.B.L. ‘B’ 4 3 1 19
  Blundells ‘A’ (Squash Club) 4 2 2 17
  Westerham Sports Assn ‘B’ 4 2 2 17
  Woodman ‘A’ (Otford) 5 0 5 17
  Woodman ‘B’ (Otford) 5 1 4 12
           
Results: Five Bells ‘A’ (Seal) 6 Westerham Sports Assn ‘B’ 3  
  Cricketers (Orpington) 6 Dunton Green S.C. ‘A’ 3  
  Woodman ‘A’ (Otford) 3 Rose & Crown ‘A’ (Halstead) 6  
  Leigh R.B.L. ‘B’ 6 Woodman ‘B’ (Otford) 3  
  Blundells ‘A’ (Squash Club) 6 Bulls Head (Pratts Bottom) 3  
           
B Division          
  The Bell (Kemsing) 4 4 0 29
  Stanhope Arms 4 3 1 28
  Leigh R.B.L. ‘A’ 4 3 1 27
  George & Dragon (Tonbridge) 4 3 1 25
  Cock Inn (Halstead) 5 1 4 25
  Anchor ‘A’ 4 2 2 21
  Three Horshoes ‘A’ 5 0 5 21
  Blundells ‘B’ (Squash Club) 4 2 2 18
  Three Horseshoes ‘B’ (Halstead) 4 1 3 15
           
Results: Blundells ‘B’ (Squash Club)   BYE    
  Three Horshoes ‘A’ 5 Leigh R.B.L. ‘A’ 6  
  George & Dragon (Tonbridge) 6 Stanhope Arms 5  
  Anchor ‘A’ 6 Cock Inn (Halstead) 5  
  The Bell (Kemsing) 7 Three Horseshoes ‘B’ (Halstead) 4  
           
C Division          
  St Ediths Club ‘B’ 4 4 0 30
  Blundells ‘C’ (Squash Club) 4 3 1 25
  Anchor ‘B’ 5 1 4 25
  Miners Arms 5 2 3 23
  Rose & Crown ‘B’ (Halstead) 4 1 3 19
  Orpington R.B.L. ‘B’ 2 2 0 17
  White Horse (Sundridge) 4 1 3 14
  Kings Arms ‘A’ Shoreham) 2 1 1 12
           
Results: Rose & Crown ‘B’ (Halstead) 3 Blundells ‘C’ (Squash Club) 8  
  St Ediths Club ‘B’ 6 Anchor ‘B’ 5  
  Orpington R.B.L. ‘B’ 9 Miners Arms 2  
  White Horse (Sundridge)   BYE    
  Kings Arms ‘A’ Shoreham)   BYE  

 

180’s and Highest Finish for each league will be uploaded soon.