Days Out, currently have 8000 attractions listed and over 1000 discount vouchers throughout the year.

SCDL Week 7 Table & Results

Darts Corner - Specialist UK Dart Shop
SCDL Week 7 Table & Results
Darts Corner - UK Darts Superstore

  Team Played Wins Loses Total
Premier Division          
  Five Bells (Eysnford) 6 6 0 109
  St Edith Club ‘A’ 5 3 2 90
  Dunton Green S.C. ‘C’ 5 5 0 87
  The Five Bells ‘B’ (Seal) 6 2 4 80
  Beech Tree (St Mary’s Cray) 6 2 4 69
  Five Bells (Chelsfield) 6 1 5 67
  Kings Arms ‘B’ (Shoreham) 6 3 3 65
  Dunton Green S.C. ‘B’ 4 2 2 52
  Westerham Sports Assn ‘A’` 4 0 4 29
           
Results: Five Bells (Eysnford) 15 Beech Tree (St Mary’s Cray) 12  
  Dunton Green S.C. ‘C’ 20 Kings Arms ‘B’ (Shoreham) 7  
  Dunton Green S.C. ‘B’ 14 Five Bells (Chelsfield) 13  
  Westerham Sports Assn ‘A’` 6 The Five Bells ‘B’ (Seal) 21  
  St Edith Club ‘A’   BYE    
           
  Most 180’s: 5 – S Stacey Highest Finish: 164 – C Willard  
           
A Division          
  Cricketers (Orpington) 7 5 2 40
  Bulls Head (Pratts Bottom) 7 5 2 36
  Five Bells ‘A’ (Seal) 7 4 3 32
  Dunton Green S.C. ‘A’ 7 2 5 31
  Leigh R.B.L. ‘B’ 6 4 2 27
  Rose & Crown ‘A’ (Halstead) 5 4 1 26
  Westerham Sports Assn ‘B’ 6 3 3 26
  Woodman ‘A’ (Otford) 7 0 7 25
  Blundells ‘A’ (Squash Club) 5 3 2 23
  Woodman ‘B’ (Otford) 7 2 5 22
           
Results: Five Bells ‘A’ (Seal) 3 Cricketers (Orpington) 6  
  Woodman ‘A’ (Otford) 4 Westerham Sports Assn ‘B’ 5  
  Leigh R.B.L. ‘B’ 5 Dunton Green S.C. ‘A’ 4  
  Blundells ‘A’ (Squash Club)   Rose & Crown ‘A’ (Halstead)    
  Bulls Head (Pratts Bottom) 2 Woodman ‘B’ (Otford) 7  
           
  Most 180’s: 4 – M Bennett Highest Finish: 149 – D Ortmann  
           
B Division          
  The Bell (Kemsing) 6 6 0 43
  Leigh R.B.L. ‘A’ 6 5 1 40
  Stanhope Arms 6 4 2 39
  George & Dragon (Tonbridge) 6 4 2 37
  Cock Inn (Halstead) 7 2 5 36
  Anchor ‘A’ 6 2 4 30
  Blundells ‘B’ (Squash Club) 5 2 3 21
  Three Horshoes ‘A’ 5 0 5 21
  Three Horseshoes ‘B’ (Halstead) 5 1 4 19
           
Results: Three Horshoes ‘A’   BYE    
  George & Dragon (Tonbridge) 8 Blundells ‘B’ (Squash Club) 3  
  Anchor ‘A’ 5 Leigh R.B.L. ‘A’ 6  
  The Bell (Kemsing) 7 Stanhope Arms 4  
  Three Horseshoes ‘B’ (Halstead) 4 Cock Inn (Halstead) 7  
           
  Most 180’s: 1 – G Nicholls & D Tester, D Ward Highest Finish: 110 – L Smith  
           
C Division          
  St Ediths Club ‘B’ 6 5 1 40
  Blundells ‘C’ (Squash Club) 6 4 2 37
  Orpington R.B.L. ‘B’ 4 4 0 34
  Anchor ‘B’ 6 1 5 26
  Miners Arms 5 2 3 23
  Rose & Crown ‘B’ (Halstead) 5 1 4 23
  White Horse (Sundridge) 5 2 3 22
  Kings Arms ‘A’ Shoreham) 3 1 2 15
           
Results: Rose & Crown ‘B’ (Halstead) 4 St Ediths Club ‘B’ 7  
  Orpington R.B.L. ‘B’ 7 Blundells ‘C’ (Squash Club) 4  
  Anchor ‘B’   BYE    
  Kings Arms ‘A’ Shoreham)   Miners Arms    
  White Horse (Sundridge)   BYE    
           
  Most 180’s: 1 – D Purday Highest Finish: 117 – M Benn & C Chawner